BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

Namai

Virtuvėlės vaikams – ne tik įdomus, bet ir lavinantis žaislas

Vaikystę reikia praleisti žaidžiant. Ne tik todėl, jog tai smagu, bet ir todėl kad žaisdami vaikai mokosi ir lavinasi. Pirmiausia, jie mokosi liesti, suprasti skirtingas medžiagas, įvairių daiktų veikimo principus. Vėliau žaidimuose vaikai mokosi rolių, empatijos, kūrybiškumo. Todėl tinkamai parinkti žaislai labai svarbu kiekviename etape. Pavyzdžiui, virtuvėlės vaikams yra puikus pasirinkimas paūgėjusiam vaikui.

Kodėl virtuvėlės tokios populiarios?

Kaip jau minėta, žaidimo procese vaikai ne tik žaidžia, bet ir mokosi. Augdami vaikai labai daug stebi aplinką ir nori patys joje kuo daugiau dalyvauti, todėl natūralu, kad jie kartoja tai, ką mato aplinkui. Labai dažnai tokie žaidimai kaip virtuvė, restoranas, namai žaidžiami todėl, kad vaikas aplink mato būtent tai. Atkartodamas įvairius namų ruošos darbus žaidimuose, bendravimą tarp skirtingų žmonių jis mokosi suprasti kitą žmogų, pažinti pasaulį ir jame veikiančius procesus. Tokie žaidimai virtuvėlės vaikams todėl ir yra tokie populiarūs. Tai vaiką šiek tiek priartina prie suaugusiųjų kasdienybės. Kol vaikai dar maži, mamos neleidžia kartu gaminti, nes tai gali būti pavojinga. O štai stilinga žaislinė virtuvėlė gali leisti tokį norą išpildyti. Kartu vaikas mokosi namų ruošos, bando suprasti, kaip veikia maisto gamybos procesai, o tokia patirtis augant yra labai naudinga.

Kokia virtuvėlės komplektacija gali būti?

Vaikams skirtų virtuvėlių pasirinkimas labai platus. Šiandien jų galima rasti įvairių komplektacijų. Kai kurios gali būti mažos, vos iš kelių elementų, o kitos – kaip didžiulė virtuvė, kurioje vaikas gali pasijusti tikru virtuvės šefu. Dažniausiai vaikiškos virtuvėlės turi viryklę, plautuvę, spintelę. Kai kurios komplektacijos gali būti didesnės ir turėti orkaitę, mikrobangų krosnelę, šaldytuvą. Daugelyje komplektacijų yra ir keli puodai bei įrankiai, tačiau norint virtuvėlę visuomet galima papildyti naujais įrankiais, puodai ar net elektrinių prietaisų imitacijomis, tokiomis kaip virdulys, sumuštinių keptuvė ir pan.

Kaip išsirinkti virtuvėlę?

Pirmiausia, ieškokite kokybiškų gaminių, kad būtumėte tikri, jog įsigytas žaislas tarnaus tinkamai. Virtuvėlės vaikams turėtų būti gaminamos tik iš saugių detalių ir sukomplektuotos taip, kad būtų patikimos naudoti. Rinkitės tik Jūsų vaiko amžiui skirtus rinkinius. Šiandien gamintojai jau siūlo virtuvėlių variantus ir labai mažiems, vienerių ar dvejų metų amžiaus vaikams.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts