BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

Verslo tinklaraščiai

verslo blogaiVerslo tinklaraščiai – vienas iš geriausių būdų gauti kokybiškų atgalinių nuorodų ir praplėsti savo skaitytojų ratą. Ar jūsų blogas pasiruošęs iššūkiams? Tai paprastas receptas turinio strategijai, kuri bus yra labai efektyvi rinkodaros priemonė tiek SEO, tiek lankomumo didinimo prasme.

Efektyviai turinio strategijai reikės:

  • 10 originalių ir įdomių straipsnių apie jūsų verslą, jo aplinką ir detales. Jokios tiesioginės reklamos!
  • Keleto kokybiškų iliustracijų, kurias galima naudoti straipsniuose be papildomų atributų ar leidimų.
  • Šiek tiek laiko, skirto susirašinėjimui su kitų tinklaraščių administratoriais.
  • Pozityvaus nusiteikimo ir tikėjimo, kad tai iš tiesų geriausia strategija.

Kaip tai gaminama?

Susisiekiate su tam tikros srities verslo tinklaraščių administratoriais. Tai galima padaryti telefonu arba el. paštu parašius į bendrąjį įmonės paštą ir pasiteiravus, kas atsakingas už įmonės puslapio priežiūrą.

Kai pavyksta susisiekti su atsakingu asmeniu, pasiteiraujate ar yra galimybė pasiūlyti jų tinklaraščiui originalų ar net specialiai jiems parašytą įdomų straipsnį SUSIJUSĮ su jų TEMATIKA be tiesioginės reklamos. Viskas, ko reikia, nurodyti šaltinį su aktyvia nuoroda į www.jusupuslapis.lt.

Tam verslo tinklaraščiui mokėti nereikia, jie taip pat niekam nemoka – tai visiškai nemokama.

Paaiškinate abipusę naudą – jie gauna kokybišką turinį savo puslapyje, o jūs – atgalinę nuorodą.

Publikuotą straipsnį peržiūrite ir paviešinate per savo socialinius tinklus.

 

Kaip jums toks receptas? Manote, kad turėtų suveikti?

MariusAš esu Marius Kuitniauskas, komercinių tekstų kūrėjų agentūros Rasytojas.lt įkūrėjas. Verslo tinklaraščiuose rašau (savo ir klientų vardu) nuo 2003-jų pačiomis įvairiausiomis temomis. Noriu visiems turinio rinkodaros specialistams, SEO profesionalams ir kitiems su reklama dirbantiems kūrybingiems žmonėms pasiūlyti išbandyti gana paprastą būdą gauti KOKYBIŠKŲ atgalinių nuorodų.

Lietuvoje nepriklausomų tinklaraščių yra mažai. Jų bumas praėjo prieš keletą metų tada, kai didieji žiniasklaidos kanalai suprato blogerių įtaką ir daugumą geriausių persiviliojo pas save. Iki pat dabar Delfi, 15min, LRytas.lt, Alfa ir kiti portalai publikuoja blogerių straipsnius. Taip nepriklausoma blogosfera tiesiog sunyko, bet…

Verslo tinklaraščiai išliko.

Ne tik išliko, bet ir jų atsiranda vis daugiau ir daugiau.

Pamenu, kaip 2000 metais dirbdamas reklamos agentūroje, klientams siūliau sukurti interneto puslapius, kuriuose būtų naujienų skyrelis. Jau tada jie prašydavo parašyti naujienų… Dabar prašyti nebereikia ir verslas puikiai supranta blogo svarbą – tai ne tik SEO įrankis, bet ir puikus būdas paskelbti apie save pasauliui, taip pat pasiūlyti kokybiškesnius straipsnius didiesiems žiniasklaidos kanalams perpublikuoti.

Yra daugybė blogų, kuriuos palaiko įmonės. Jos turi vieną rimtą problemą:

Kas sukurs kokybišką turinį įmonės tinklaraščiui?

blogų rašytojas

Tam reikia samdyti rašytoją, jam mokėti keliasdešimt eurų už straipsnį arba duoti šį vargą kažkam iš savų darbuotojų. Tikrai nesistebiu, kad kai kurie tinklaraščiai tampa apleisti jau po pirmojo pusmečio. Tai nemaža investicija.

Problemos sprendimo būdas paprastas – priimti nemokamai siūlomą turinį iš partnerių ar net konkurentų. Tokiu būdu tinklaraštis gauna turinio, padidėja jo lankomumas (nes straipsnio užsakovai jį populiarina savo socialiniuose tinkluose).

Kita problema – kaip surasti tos pačios tematikos tinklaraščius. Šią problemą padėsime spręsti visi kartu. Šiame tinklaraštyje aš surinkau nemažai verslo tinklaraščių ir suskirsčiau juos temomis. Jei jūs esate SEO ar rinkodaros agentūra, peržiūrėkite šios srities tinklaraščius ir nuspręskite, su kuriais galėtumėte bendradarbiauti. Jei teikiate finansines paslaugas, pasižiūrėkite finansinių paslaugų blogus. Taip pat ir IT, teisės, statybos bei kitų sričių tinklaraščius.

Pabandykite pasiūlyti jiems turinio. Kai kurie griežtai atsisakys ar parodys kaprizingą požiūrį „jokios reklamos mano puslapyje!”. Jie praranda puikia galimybes ir jūs tai žinote. Ieškokite galimybių publikuoti savo straipsnius kitur. Su kai kuriais tinklaraščiai gali užsimegzti ilgalaikis bendradarbiavimas ir juose atsiras ne vienas jūsų straipsnis.

Pabandykite padėti tinklaraščiams keistis kokybišku turiniu.

Beje, nesugadinkite visų reikalų publikuodami SEO straipsnius. Jiems yra specialūs katalogai, kuriuose straipsniai visada laukiami nemokamai arba už labai nedidelį mokestį.

Verslo tinklaraščiai pagal temas

Surinkome keletą verslo tinklaraščių pagal tematiką:

seo rinkodara reklama

SEO, rinkodara, reklama

el. parduotuvės ir komercija

El. parduotuvės ir el. komercija

it technologijos

IT ir technologijos

verslas ir finansai

Verslas ir finansai

Interjeras, namai ir statyba

Asmeninis tobulėjimas

paslaugos

Paslaugos

Kelionės

Automobiliai ir autoverslas

Teisė ir finansai

Sveikata ir medicina

Labai prašome pasiūlyti tinklaraščius į sąrašą komentaruose. Juos peržiūrėsiu ir nuolatos papildysiu bei sąrašus atnaujinsiu.

Jei turite klausimų ar pasiūlymų, jų lauksiu el. paštu marius@rasytojas.lt.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_PostCarousel_Widget”][/siteorigin_widget]

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *