BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

Tinklaraščiai

Populiariausi Lietuvos blogai – mirę

Neseniai viena mergina Facebooke paklausė, kokie dabar Lietuvoje tinklaraščiai yra populiariausi. Sutrikau… Kaip pamatuoti blogo populiarumą? Lankytojų skaičiumi? Autoriaus žinomumu? Prenumeratorių skaičiumi?

Lankytojų skaičiaus niekas nežino, nes tinklaraščių autoriai savo Google Analytics duomenimis tikrai nesidalina. Tai kad ir nereikia, nes tai – konfidenciali informacija…

Autorius paprastai būna žinomas tam tikrai sričiai, tad jo žinomumas irgi labai slidus reikalas.

ilsekis-ramybejePrenumeratorių skaičius rodo, kiek yra susidomėjusių pačiu tinklaraščiu, o ne atskirais įrašais. Be to yra pateikiamas viešai prenumeratorių skaičius tokiame puslapiukyje Loger.lt, kuris atrodo truputį apleistas…

Deja, Loger.lt – vienintelė mūsų viltis, nors ir ne tobula (ne visi blogai naudoja FeedBurner RSS peradresavimo sistemą). Pasižiūrim į TOP10. O blogerių dievai! pirmoje vietoje – miręs blogas! Reikia pasitikslinti, ar kiti ne mirę?

1. Nezinau.lt – tinklaraštis, kuris oficialiai pasiskelbė apie neberašymą, ir toliau kartais kažką parašo. Pagal įrašus matyti, kad kartais autorius gauna užsakymų iš reklamos davėjų. Nėra ko čia smerkti, nes jei tik moka – tik imk, bet dėl to laikyti šį tinklaraštį populiariausiu Lietuvoje tikrai negalima… LEISGYVIS

2. Radiocool.lt – blogas aktyvus ir nuolatos atnaujinamas, kartais net po kelis kartus per dieną. Rašo apie įvairius technologinius ir telekomunikacijų reikaliukus. Netgi nuosavą forumą turi. AKTYVUS!

3. Marketer.lt – specifinis tinklaraštis apie Lietuvos ir pasaulio interneto verslą, interneto vartojimą, socialinius tinklus. Atnaujinamas pora trejetą kartų per mėnesį. PUSGYVIS.

4. Zudykreklama.lt – kažkada jis buvo populiarus, dabar ten – keli originalių reklamų video ir JOKIO turinio. MIRĘS

5. Racas.lt – asmeninis politikos apžvalgininko ir žinomo žurnalisto Artūro Račo tinklaraštis, kuriame jis labai kritiškai reaguoja į Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius dalykus taip sutraukdamas labai daug komentuotojų. Pats moderuoja jam nepatinkančius komentarus tuo sukeldamas dar papildomų audrų. Blogas atnaujinamas kelis kart per savaitę. GYVAS.

6. Dansu.lt – kelių reklamos specialistų rašomas tinklaraštis apie reklamą ir verslą. Kartais sukelia nemažai diskusijų. Atnaujinamas kelis kartus per mėnesį, matosi, kad orientuojamasi ne į kiekybę, o į kokybę. GYVAS.

7. http://eziukasvilniuje.blogas.lt – asmeninis Domanto Širvinsko tinklaraštis apie Vilniaus miestą, jame vykstančius renginius, įvykius, meną ir t.t. Paskutinis įrašas – birželio mėnesį, taigi jau pusę metų, kaip niekas jame nerašo. O gal ir daugiau neberašys… MIRĘS.

8. http://karolis.pocius.lt – asmeninis Karolio Pociaus tinklaraštis apie technologijas. iki pernai gruodžio atnaujinamas gan dažnai. Rašo apie įvairias interneto ir mobiliasias technologijas. Kažkodėl visą gruodį nėra nė vieno įrašo – net pasveikinimo su naujaisiais metais… Tikiuosi, kad Karolis visą gruodį paprasčiausiai atostogauja ir jau rytoj kažką parašys. Kol kas dedu statusą PUSGYVIS.

9. g-taskas.lt – Tinklaraštis apie meną ir kultūrą, kurį rašo reklamos specialistas Paulius Rymeikis ir kiti autoriai. Jie taip pat priima ir pavienių autorių įrašus, taip kad šį tinklaraštį galima vadinti kolektyviniu, kaip ir Dansu.lt. Atnaujinamas kelis kartus per savaitę. AKTYVUS!

10. http://cafe.blogas.lt – Asmeninis Justino Beinoriaus blogas. Justinas pamalonino įrašu sausį po … 10 mėnesių pertraukos. Taip paskutinis įrašas buvo 2010-jų vasarį. Šis blogas nieko bendro su CoffeInn veikla neturi. MIRĘS.

Štai toks mūsų skaitomiausių blogų dešimtukas. Tai jau tampa bloga mada – mirę lietuviški puslapiai, kurių idėjos buvo geros, bet autoriams pritūko dvasios nors palaikyti rusenančią blogo gyvybę atsitiktiniu įrašu bent kartą per mėnesį. TOP10 gyvi ir aktyvūs yra tik 4 tinklaraščiai – mažiau nei pusė.

O gal reikėtų patobulinti Loger.lt sistemą įvedant moderavimo galimybes? Gal tada pasimatytų realesnis vaizdas?

Tagged:

5 COMMENTS

  1. loger.lt paremtas tik feedburner statistika. Jeigu tinklaraštis savo srautą atiduoda tiesiogiai, tai jis į loger.lt statistiką išvis nepapuls.

  2. Džiugu, kad mano klausimas paskatino parašyti šį post'ą, nes galvoju ar mano plaukų spalva tikrai paveike smegenėles, ar aš tikrai nerandu informacijos apie populiarius lietuviškus blogus???? Apie geriausio blogo rinkimus (radau berods 2007 ar 2008 info)…Pamačiau, kad blogų rašymas Lietuvoje tikrai (nepabijokim pasakyti) miręs. Ir man taip keista…. KODĖL???

  3. Kad ir pats loger likimo valiai paliktas. Prieš tris savaites jiems rašiau, prašydama pakeisti mano blog'o adresą ar bent ištrinti senąjį iš savo sistemos. Jokių pokyčių.:]

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts