BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

Tinklaraščiai

Nusibodo WordPress.com? 5 naujausios bloginimo platformos

Nemokamos blogofermos krenta, kaip varlės prieš dalgį… Per pastaruosius metus uždarytas vienas iš „grandų” Posterous, Yahoo nupirko Tumblr, ir tik laiko klausimas, kol jis bus integruotas arba primesta kokia įdomesnė politika, kaip Yahoo kompanijai, nors visais kanalais trimituojama, kad viskas išliks taip pat. Tvirtai laikosi tik WordPress.com ir Blogger, kurie, rodos, atėjo amžiams.

Viskas su WordPress.com yra gerai, tik kai kurių funkcijų trūkumas ir turinio cenzūra atbaido kai kuriuos vartotojus. Turiu liūdnos patirties ir pats, kai niekuo dėtas blogas apie SEO reikalus buvo uždarytas motyvuojant tuo, kad tai SPAMas, nors anti-spamo komanda nė žodžio lietuviškai nenuraukia… Nurykim tą karčią seilę ir judėkim toliau – šūdo nepaėdęs, medaus skonio neįvertinsi…

Kas, jei nenori savo tinklaraščio rašyti nei WordPress.com, nei Blogger.com? Eini ieškoti lietuviškų atitikmenų. Ir ką randi? Reklamomis apaugusį Blogas.lt, Blogr.lt visai nieko, nors reklamos ir yra, bet jos nedaug. Jei nespamini, viskas gerai, nors pasak jų administracijos, kova su spameriais ir reklameriais vyksta arši. (Gurkt… dar viena karti seilė nuryta…). Blog.lrytas.lt vis dar gyvas, tačiau laikraščiai jau pradėjo savo blogofermas uždarinėti (tą padarė Diena.lt ir Delfi.lt).

Jei nenori ir su lietuviškais prasidėti, teks gerokai pasukti galvą, kur atsidaryti naują blogą…

Siūlau galvos nesukti ir laiko negaišti. Tiesiog išbandykite šias NAUJAS blogofermas, kurios yra ne tik naujos amžiumi, bet ir valdymu bei filosofija. Tai reiškia, kad jos yra pritaikytos planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams. Ne tik Responsive dizainu, bet ir pačiu valdymu.

Taigi, 5 naujausios blogofermos, apie kurias greičiausiai dar nieko nesate girdėję.

Postagon. Itin paprasta naudotis blogoferma, suteikianti vartotojui subdomeną, pavyzdžiui, rasytojas.postagon.com. Blogo publikavimas – labai elementarus ir paprastas. Nėra krūvos funkcijų, kurių reikia daugiau spameriams ir SEOšnikams, nei paprastiems blogeriams, kurie turi ir nori pasakyti kažką svarbaus sau ir savo aplinkai.

 

Roon.io. Labai malonu rašyti tiesiai į internetą, o ne į kokį Wordo redaktorių, kai dirbi tokioje aplinkoje, kokią pasiūlė Roon.io. Sterili rašymo aplinka nenukreipia dėmesio į pašalinius momentus, tad susikaupiam ir liejam ten savo mintis. Blogo išvaizdos keitimo galimybės – minimalios. Bet kam to reikia, kai turinys – KARALIUS?..

Storify. Unikali rašymo platforma, nes savo tekstus gali, ir net PRIVALAI, iliustruoti Twitterio žinutėmis, Facebook postais, nuotraukomis iš interneto, Youtube video ir kita papildoma medžiaga, kuri pateikiama visai šalia – reikia tik įvesti paieškos žodelį. Gana įdomi patirtis, bet tai labai atitinka šiuolaikinio bloginimo dvasią – citatos, iliustracijos, video ir šiek tiek teksto. Štai tobulas blogo receptas. Jei jis dar „neskanus”, tai toks skonis bus priimtinas, kai planšetinis kompiuteris ir socialiniai tinklai bus taip įaugę į smegenis, kaip dabar mobilusis telefonas.

Sett. Kažkuo primena Tumblr, tačiau galimybių čia mažiau. Kitaip, nei kitos naujos blogofermos, jis neduoda subdomeno su vartotojo vardu, tiesiog sukuria direktoriją, pavyzdžiui sett.com/rasytojas. Ar tai gerai ar blogai? Nusišvilpt!.. Nuo kada mintinai įsimenate blogų adresus? Dabar jau nėra svarbu, ar vartotojo vardas prieš domeną, ar po. Googlui tuo labiau, nes jis žiūri į turinį, o URL yra tik vienas iš kriterijų.

Passle.net. Viskas labai paprasta – pavadinimas, tekstas, pridedamos nuotraukos ir viskas. Tiesa, teksto formatavimas minimalus. Pasigedau tik nuorodos įdėjimo galimybių, o visa kita – elementaru.

Tai naujausios blogofermos. Jos visos veikiančios. Jose galima rašyti lietuviškai (kol kas). Beje, buvo ir tokių, kur lietuviškai rašyti nelabai galima, pavyzdžiui Medium arba Migzig (nesutvarkyta UTF-8 koduotė paprasčiausiai, supportas neatsako, kada sutaisys). Pradžiai apsiribokime šiais penkiais. Jų yra ir daugiau. Kickstarteryje pinigų surinko nauja blogoferma Ghost, bet dar ji nėra atvira visiems.

Beje, jau seniau esu rašęs apie kitas blogofermas po WordPress.com, Tumblr, Blogger, Livejournal. Tada pateikiau jų 10. Deja, jos atrodo kaip tradiciniai blogai – ne naujoviškai. Spameriams gerai, bet šiuolaikinis jaunimas rinksis tai, kas modernu.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts