BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

Tinklaraščiai

Nebijokime rašyti tinklaraščių tomis pačiomis temomis

Pasižiūrėkite į TV žinias ir laikraščius. Esant “karštoms” naujienoms jie iš kailio neriasi, kuri geriau, išsamiau, skandalingiau jas nušvies. Tokia tradicinės žiniasklaidos konkurencija jiems uždirba milijoninius pelnus. Tinklaraščiai pinigų neuždirbs, vien dėl to, kad kažką aprašė greičiau, bet reputaciją tikrai gaus, jei tai padarė kuo išsamiau.

Norėčiau paraginti tinklaraščių autorius nebijoti rašyti savo bloguose net tomis temomis, kurios jau buvo aprašytos kitų tinklaraštininkų.

vienodi Aišku, mūsų naujausios nacionalinės sporto šakos – komentarų rašymo (komentavimas – jau kas kita) – entuziastai tokius straipsnius bandys sumalti į miltus apkaltindami plagijavimu, kopijavimu ir vagyste, tačiau tikrai susidomėję skaitytojai tikrai padėkos. Idėjos sklando ore, tad nereiktų kreipti daug dėmesio, jei kažkas pirmas parašė apie tai, ką planavote rašyti. Tokia dvasia tikrai turėtų pagerinti visų lietuviškų tinklaraščių kokybę, nes apie vieną reiškinį būtų pateikiama daug panašios informacijos. Kam to reikia?

Reikia skaitytojui, kuris nesugeba susirasti tinklaraščių tam tikra tema. “Nesugeba” gal ir nėra tinkamas žodis, nes, norint kažką naudingo rasti paieškos sistemose, reikia nemažai pasiknaisioti, nes Lietuvoje pirmieji rezultatai nebūtinai yra tai, ko ieškome. Nesant lietuviškam tinklaraščių paieškos mechanizmui, tenka naudotis Google Blog Search paieškos sistema, į kurią dauguma tinklaraštininkų pamiršta įdėti savo RSS adresą, kad būtų indeksuojami visi naujausi straipsniai. Tokiu būdu pirmosiose pozicijose atsiduria skelbimų portalų informacija, ar Supermama.lt senos forumo temos.

Aišku, pasiskaityti 2-3 straipsnius ta tema gali būti naudinga susidarant pilną vaizdą. 3 vienas su kitu nesusiję žmonės, rašantys apie tą patį panašiai negali būti papirkti, ar įtakoti tam tikrų jėgų. Tokiu būdu esama ir objektyvumo elementų grynai subjektyvioje rašymo formoje – tinklaraštyje.

Reikia RSS prenumeruotojui, kuris prenumeruoja būtent jūsų tinklaraščio RSS ir tikrai nežino, kas dar rašo panašiomis temomis. Nėra padoraus RSS agregatoriaus Lietuvoje, todėl žmonėms labai sunku susivokti tinklaraščių konkurenciniuose santykiuose.

Reikia paieškos sistemoms, kadangi informacijos tam tikromis temomis niekada nebus per daug. Štai ieškau kažko Google, o man pirmose pozicijos išmeta 2008 metų straipsnį. Atsiprašau, dabar 2010-ji, per 2 metus viskas dramatiškai pasikeitė (kompiuteriai paseno, puslapiai pakeitė dizainą arba “užsilenkė”, pragyvenimo situacija pasikeitė ir t.t.), taip kad norėčiau skaityti naujausią informaciją. Pasirodo, tai yra vienintelis padorus straipsnis mano ieškota tema, nes niekas naujo neparašė. Neparašė ne todėl, kad neįdomu, bet todėl, kad visi rašytojai žino, kad apie tai rašyta ir mano, kad neverta kišti dar savo trigrašį… Netikiu, kad lietuviams tinklaraštininkams paprasčiausiai trūktų drąsos parašyti geresnį straipsnį, negu tai padarė kaimynas…

Gal šie mano priekaištai turėtų būti labiau adresuoti profesionaliems tinklaraštininkams ir žurnalistams, kurie dažnai jaučia temų badą, išsisemia, o jų auditorijos tai pastebi ir “garsiai” aptarinėja socialinėje erdvėje? Tikriausiai ne, nes kiekvienas blogo rašytojas susiduria su temų trūkumu, ypač jei tinklaraštis neturi konkrečios tematikos (rašo apie viską, kas įdomu, bet iš esmės apie kompiuterius ;)).

Lietuviai vis dar nepriėjo pasaulyje jau bepraeinančios TOP 10, TOP 25, TOP 50 ir t.t. mados, kai kiekvienas save gerbiantis tinklaraštininkas pateikia savo 10, 20, 50 ar 90 patarimų, kaip rašyti gerą blogą, naudotis socialiniais tinklais, tam tikromis programomis ir t.t. Taigi rašymas apie tą patį tikrai nėra nei gėdinga, nei nereikalinga.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts