BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

Verslas

Kokios šarvojimo salės ieškoti atsisveikinimui?

Organizuoti atsisveikinimą su mirusiu žmogumi reikia ne tik laiko, bet ir jėgų. Netekties valandą užgriuvę rūpesčiai atrodo sudėtingi ir dažniausiai reikalauja daug pastangų. Pirmiausia, tenka organizuoti atsisveikinimą, o tam reikalinga šarvojimo salės paieška. Kaip pasirinkti salę, kad atsisveikinimas būtų gražus ir ramus?

Kokia salė turėtų būti?

Šarvojimo salių pasirinkimas yra gana platus. Todėl reikėtų rinktis tokią, kuri geriausiai atitinka Jūsų lūkesčius. Pavyzdžiui, yra patogioje vietoje. Tai svarbu, kai atsisveikinimas organizuojamas didmiestyje, kur važiuoti iš vieno miesto krašto į kitą gali užtrukti.

Pavyzdžiui, jeigu laidotuvių dieną ketinate užsakyti mišias, naudinga būtų rinktis, kad bažnyčia ir laidojimo namai būtų netoliese. Taip pat galima atsižvelgti į tai, kuriose kapinėse vyks laidotuvės. Pagal tai taip pat galima rinktis patogesnėje vietoje esančią šarvojimo salę.

Kokia yra šarvojimo salės kaina?

Šarvojimo salių kainos yra labai įvairios. Skirtingi laidojimo namai gali pasiūlyti skirtingus pasiūlymus. Dažniausiai kaina priklauso nuo salės dydžio bei to, kiek truks atsisveikinimas. Kai kurios šarvojimo salės yra didesnės, kitos mažesnės. Dažniausiai jos įrengtos taip, kad būtų patogu čia praleisti daugiau laiko, o pavargus, būtų galima atsikvėpti poilsio kambaryje. Taip pat nepamirškite pasidomėti, koks yra salės vėdinimas, ar yra įrengta garso aparatūra. Man šiandien įprastai giedojimą atstoja foninė muzika ar netgi žmogaus, su kuriuo atsisveikinama mėgstama muzika.

Svarbu žinoti, kad mirties atveju, ne visą laidotuvėms skirtą sumą reikia padengti artimiesiems. Laidojimo namai padės sužinoti, kokią išmoką galite gauti iš valstybės, o tai palengvins finansinę laidotuvių naštą.

Kiek laiko skirti atsisveikinimui?

Anksčiau Lietuvoje laidotuvės buvo organizuojamos tris paras. Tačiau šiandien šios tendencijos keičiasi ir tikrai nėra kažkokios griežtos taisyklės, kuri numatytų, kiek laiko turite praleisti atsisveikinimo metu šarvojimo salės patalpose. Tai priklauso nuo Jūsų noro ir situacijos. Pavyzdžiui, kai į atsisveikinimą laukiama atvykstant daug žmonių, tuomet užsakomas ilgesnis atsisveikinimo laikas. Pavyzdžiui, tam skiriama viena para arba kiek ilgiau. Per šį laiką atsisveikinti gali atvykti visi norintys. Tai patogu, kai laukiama žmonių iš tolimesnių miestų ar užsienio. Tuo tarpu, kai laidotuvėse planuoja dalyvauti nedaug žmonių, galima užsakyti ir trumpesnį atsisveikinimą. Šiandien įprasta atsisveikinimą organizuoti netgi tą pačią dieną prieš išnešant karstą arba urną į kapines paskutinei mirusiojo kelionei. Tad griežtų taisyklių nėra, o viskas priklauso nuo konkrečios situacijos ir aplinkybių.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts