BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

NamaiVerslas

Betono maišyklės nuoma sutaupo laiko ir… nuospaudų

Kiekvienas save gerbiantis vyras turėtų mokėti betonuoti. Aišku, namą statyti turi profesionalai, puikiai išmanantys visas statybos technologijas ir inžinerines plonybes, tačiau sodybos šeimininkas taip pat turi išmanyti šį bei tą apie betoną ir betonavimą. Šio teksto autoriui irgi teko tai patirti savo kailiu… 😉

Nebūtina turėti betono maišytuvo garaže – jis per daug griozdiškas, be to kainuoja gana nemažai. Tie pigūs variantai yra labai nepatikimi, nes labai greitai išsiderina kai kurie mechanizmai, stringa elektros jungiklis, atsiranda daugiau bėdų. Norint dirbti greitai ir efektyviai, reikalingas normalus profesionalus prietaisas, gebantis atlikti šį paprastą, bet labai reikalingą darbą. Čia padeda betono maišyklės nuoma, reikia pasirūpinti tinkamu transportu. Gali tekti papildomai dar ir priekabą išsinuomoti, nes betono maišyklės didelės ir sunkios ir telpa toli gražu ne į visų automobilių bagažines.

Kaip maišyti betoną?

Betonas gali būti maišomas ir iš specialių mišinių, kuriuose cementas ir smėlis yra jau sumaišyti, reikia tik užpilti rekomenduojamą kiekį vandens. Paprastai tokie mišiniai yra parduodami nedideliuose maišuose, kad juos būtų galima išmaišyti be betono maišyklės, tiesiog didesniame kibire.

Paprastai skiedinys yra daromas labai elementariai: į besisukančią betono maišyklę (ji turi būti pasvirusi 45 laipsnių kampu, kad neišbėgtų vanduo) įpilame kibirą vandens, tada dedame 3 kastuvus cemento ir prikasame žvyro. Jei betonuojame grindis, žvyras turėtų būti smulkus, sijotas. To reikia, kad būtų paprasčiau išlyginti ir nereiktų rankomis rinkti didesnių akmenukų. Pamatui, borteliui, tvoros pagrindui betonuoti tinka ir grubesnis žvyras su akmenukais. Jei reikia užlyginti fasado įtrūkimus, rekomenduojama daryti betoną su smėliu arba naudoti specialius mišinius. Tai priklauso ir nuo to, ar po to bus formuojama tekstūra (pavyzdžiui su kempine arba specialiu voleliu).

Ką dažniausiai tenka mūryti?

Ką gi dažniausiai tenka betonuoti sodybų šeimininkams?

Kai namas jau pastatytas, jo mūryti daugiau nebereikia, tačiau sodyboje vis atsiranda įvairių darbų, kuriems reikalingas betonas. Pavyzdžiui, reikia vaikams pastatyti laipynes, turniką prisitraukimams. Taip pat betonuoti prireiks tvoros stulpus. Jei yra trinkelės, teks pabetonuoti kraštinius bortelius, kurie sulaiko trinkeles nuo „išvažiavimo“. Turite daug akmenų? Visada galima patiems išsimūryti takelį vietoj nuobodžių kvadratinių betono plytelių. Taip pat galima padaryti nedidelį pakilimą kieme su akmenimis ir gėlynais. Čia prireiks pasidaryti pora laiptelių.

Planuojate kieme įsirengti kubilą? Galima pasibetonuoti jam skirtą pagrindą ir takelį – tikrai nenorėsite basi vaikščioti po ką tik nupjautą žolę.

Terasos pagrindui taip pat teks šiek tiek pabetonuoti. Žodžiu, betonavimo darbų kiekvienoje sodyboje pasitaiko kartais net po kelis kartus per metus. Betono maišyklės nuoma kainuoja apie 15-18 eurų dienai, todėl tai labai nedidelės išlaidos tokiam darbui. Patikėkite, kastuvu irgi galima susimaišyti šiek tiek betono, tačiau vieną kibirą maišysite 15 minučių, o betonmaišė tą patį darbą padarys per 5 minutes, o betono bus tris kartus daugiau. Aritmetika paprasta – sutaupysite daugiau nei pusvalandį laiko, taip pat bus mažiau pūslių ant rankų. Be abejonės – apsimoka. Patikrinta praktikoje.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts