BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

Verslas

Spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos

metalo laužas
Photo by Tom Fisk on Pexels.com

Spalvotaisiais metalais yra laikomi metalai arba jų lydiniai, kurių pagrindinė sudedamoji dalis nėra geležis, kaip juodųjų metalų. Skirtingai nei juodieji, spalvotieji metalai neturi magnetinių savybių, tačiau pasižymi atsparumu korozijai, šilumos bei elektros laidumu ir lengvumu, kalbant apie svorį. Šie metalai plačiai naudojami aviacijos, elektronikos, statybų ir net juvelyrikos srityse.

Kaip ir daugelio prekių visame pasaulyje, spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos Lietuvoje, yra dinamiškas reiškinys. Kainas lemia tokie veiksniai kaip: paklausa, pasiūla ir žinoma pasaulinės tendencijos, tokios kaip, Londono metalų birža. Tai bene didžiausia populiariųjų spalvotųjų metalų birža visame pasaulyje, įkurta dar 19-ojo amžiaus antroje pusėje, kuri daro tiesioginę įtaką metalų kainoms visame pasaulyje.

Vienas populiariųjų metalo laužų yra varis, pasižymintis puikiu elektros laidumu ir lankstumu, todėl yra labai vertinamas Lietuvos metalų rinkoje. Vario kainos visame pasaulyje svyruoja praktiškai kasdien, todėl tai daro tiesioginę įtaką vario laužo supirkimo kainoms ir mūsų šalyje. Už kilogramą vario laužo, šiuo metu Lietuvoje galima gauti nuo 1 iki 6-ių eurų.

Tuo tarpu žalvario metalo laužo supirkimo kainos labai priklauso nuo jame esančio vario procentinės dalies, todėl supirkėjai įvertinę tikslius sudedamųjų dalių kiekius, gali įvertinti jo vertę pinigine išraiška. Už kuo grynesnį žalvarį mokamos didesnės kainos, lyginant su mišriuoju. Paprastai žalvario laužo kilogramo kaina siekia nuo 3-jų iki 4-ių eurų. Žalvaris plačiai naudojamas įvairiems mechanizmams gaminti, tokiems, kaip: auto dalims, guoliams, spyruoklėms, varžtams ir net karšto vandens sistemoms.

Aliuminio laužas – dar vienas spalvotųjų metalų laužas, turintis pastovią paklausą. Aliuminis yra labai vertinamas dėl savo lengvo svorio, bet tuo pačiu yra tvirtas. Aliuminis yra atsparus korozijai, todėl yra itin paklausus tokiose industrijose, kaip automechanika ir statybos. Priklausomai nuo to, kokio tipo aliuminis – motorinis, maišytas, nerūšiuotas, su ar be plastiko dalių, jis yra gana nebrangus, už kilogramą galima gauti nuo 30-ties euro centų iki 3-jų eurų.

Metalo supirkimas, kalbant apie nerūdijančio plieno laužą, tiesiogiai priklauso nuo bendros nerūdijančio plieno gaminių paklausos ir perdirbto nerūdijančio plieno pasiūlos rinkoje. Kaip ir išduoda pavadinimas – plienas pasižymi korozijai atspariomis savybėmis, tad yra naudojamas statybų, gamybos, buitinės technikos, laivybos ir farmacijos sektoriuose. Nerūdijantis plienas, palyginti su tokiais metalais, kaip varis, yra nebrangus, už kilogramą galima gauti iki euro.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts