Kokie yra prezervatyvų privalumai?
Prezervatyvus lengva gauti ir lengva naudoti. Jie padeda išvengti nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų. O prezervatyvai netgi gali pagerinti lytinį gyvenimą.
Prezervatyvai yra veiksmingi nuo lytiniu keliu plintančių ligų
Prezervatyvai yra vieninteliai gimstamumo kontrolės metodai, kurie taip pat padeda išvengti lytiniu keliu plintančių infekcijų, tokių kaip ŽIV, chlamidijos ir gonorėja, plitimo. Net jei jau naudojate kitokią gimstamumo kontrolę, kad išvengtumėte nėštumo, taip pat verta naudoti prezervatyvus arba vidinius prezervatyvus kiekvieną kartą, kai turite lytinių santykių, kad apsisaugotumėte nuo lytiniu keliu plintančių ligų.
Prezervatyvai nekainuoja daug ir yra patogūs
Prezervatyvus labai lengva įsigyti daugelyje skirtingų parduotuvių, bendruomenės sveikatos centrų, planuotos tėvystės sveikatos centrų ir internete. Norint juos nusipirkti, jums nereikia recepto ar asmens tapatybės dokumento, be to, jie yra nebrangūs (o kartais net nemokami). Prezervatyvai yra mažas, diskretiškas ir nešiojamas būdas apsaugoti nuo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų. Prezervatyvai kaina – įsigykite.
Prezervatyvai padeda kitiems kontracepcijos metodams veikti dar geriau
Prezervatyvų įtraukimas į kontraceptinių priemonių asortimentą gali suteikti papildomos apsaugos nuo nėštumo. Nė vienas metodas nėra 100% veiksmingas, todėl prezervatyvų pridėjimas kaip atsarginis būdas padės išvengti nėštumo, jei padarysite klaidą naudodami kitą metodą arba jis nepavyks. Be to, norint apsisaugoti nuo lytiniu keliu plintančių ligų, verta naudoti prezervatyvus. Prezervatyvai gali suteikti papildomos apsaugos beveik visiems kitiems kontracepcijos metodams, pvz., piliulei, spiralei ir implantui. Tačiau nenaudokite vidinio prezervatyvo ir vyriško prezervatyvo kartu, ir nereikia dėvėti daugiau nei vieno prezervatyvo vienu metu.
Prezervatyvai neturi šalutinio poveikio
Dauguma žmonių gali naudoti prezervatyvus be problemų – nėra jokio šalutinio poveikio. Retai latekso (guminiai) prezervatyvai gali sudirginti lateksui alergiškus ar jautrius žmones. O kartais tam tikrų tipų prezervatyvų lubrikantas taip pat gali sudirginti. Jei esate alergiškas lateksui, pabandykite pakeisti prekės ženklą arba naudoti plastikinius prezervatyvus. Prezervatyvai ir vidiniai prezervatyva , pagaminti iš minkšto plastiko, pavyzdžiui, poliuretano, poliizopreno ir nitrilo, yra be latekso. Ne latekso prezervatyvų galite įsigyti tose pačiose vietose, kur parduodami standartiniai prezervatyvai.