BlogIN

tinklaraštis apie viską, kas nauja ir įdomu

SEOTinklaraščiai

SEO blogų kūrimas ir rašymas

Tinklaraščiai yra kelių rūšių – asmeniniai, teminiai (nišiniai), korporatyviniai (rašomi įmonės), reklaminiai ir SEO. Visi yra vystomi šiek tiek skirtingai, naudojamos skirtingos kūrimo priemonės, kiti reklamos būdai. Šį kartą norėčiau papsakoti plačiau, kaip kuriami SEO blogai.


SEO blogas yra spaminis tinklaraštis, kurio tikslas – pateikti informaciją paieškos sistemoms, o ne paprastiems skaitytojams. Anglų kalba yra gana paprasta gramatiškai, tad nenuostabu, kad atsirado specialios programos, generuojančios blogus automatiškai. Tai auto-blogai (gali būti ir apie automobilius). Lietuvių kalba yra per daug sudėtinga net tobuliausioms vertimo programoms, tad čia programų, automatiškai kuriančių tekstą, tikrai nepamatysime artimiausiu metu.

SEO blogas yra kuriamas dažniausiai nemokamose blogofermose Blogger.com, WordPress.com, LiveJournal.com, Tumblr.com, Posterous.com ir kitose, kur moderavimo lygis yra gana žemas.

Kuriamas blogas orientuojantis į tam tikrą raktinį žodį, nes visas jame publikuotas tekstas turi būti susijęs su tam tikra tema. Kadangi tokių „gudruolių“ yra ne vienas, kartais raktinis žodis turi ir skaičiukus, pavyzdžiui raktiniszodis1.blogspot.com. Jei leidžiami brūkšneliai, tai juos irgi galima dėti prieš ir po raktinio žodžio. Esu matęs jau net tris brūkšnelius vienas paskui kitą, kad tik būtų išlaikytas pilnas raktinis žodis.

Sukūrus blogą pirmiausia reikia pasirinkti bet kurią paprastą dizaino temą – šabloną. Dizainas nėra labai svarbus, todėl rekomenduojama su juo labai ir negaišti. Standartinės temos tinka kuo puikiausia, nes jose viskas yra. Jei reikės bloge platesnio šoninio stulpelio baneriui, tada galite pasiieškoti ir kitokių šablonų.Blogger.com leidžia nesunkiai keisti šoninio stulpelio dydį, tad čia reikės tik nustatymus pakeisti.

Turinys blogui turi būti paruoštas iš karto. Sukūrę blogą iš karto išpublikuokite pirmąjį įrašą. Dažnai būna, kad Google robotai iš karto suindeksuoja Blogger.com ar WordPress.com naujus blogus, tad iš karto parodysite jiems ne tuščius blogus, o jau paruoštą turinį. Publikuodami turinį atkreipkite dėmesį į įrašo adresą. Jei jį galite keisti, taip ir padarykite, jei jis publikuojamas automatiškai iš pavadinime esančių žodžių, pavadinimą padarykite tik su raktiniais žodžiais – vėliau pakeisite.

Žymos, tagai, labels – privalomas SEO blogų atributas. Tai visi susiję raktiniai žodžiai. Rekomenduojama dėti iki 7 žymų vienam įrašui. Žyma sukuria automatiškai puslapį, kuriame yra pateikiamas pilnas įrašo tekstas arba jo santrauka. Tokiu būdu galima sukurti skirtingus puslapius su skirtinga informacija. Tam tikslui pasiekti reikės bent 5 įrašų SEO bloge, jei bus naudojami tie patys raktiniai žodžiai. Pavyzdžiui yra du raktiniai žodžiai „raktinisžodis“ ir „raktažodis“. Visi penki įrašai gali būti priskiriami to paties pavadinimo žymoms. Tokiu atveju turime du identiškus puslapius su tokiu pačiu turiniu. Kas trukdo tik 3 įrašus priskirti vienam, o kitus du – kitam? Tokiu būdu bus sukuriami puslapiai su kiek skirtingais tekstais.

Blogui reikia kelių skirtingų informacinių laukų – draugų nuorodos, žymų debesis, paskutiniai įrašai, archyvas, tekstinis intro apie ką jis ir kur kreiptis dėl daugiau informacijos su nuoroda į pagrindinį puslapį, kurį „paremti“ ir turi šis blogas. Taip pat galima įdėti Facebooko įskiepį, kad būtų renkami fanai reklamuojamam puslapiui,Twitterio srautą, nors jo Google robotai ir nemato.

Būtini dalykai bloge – Google+ ir Facebook, bei Twitter dalinimosi mygtukai. Tik taip galima pasidalinti šiomis nuorodomis, kad jos gautų šiek tiek svorio iš socialinės paieškos funkcijų Google.

Kiekvienas įrašas turi turėti iliustraciją, kurios pavadinimas būtų raktinis žodis. Tokiu būdu puslapis pus randamas ir per paveikslėlių paiešką. Aišku, paveikslėlių vogti nerekomenduojama.

Nuorodos puslapiuose turėtų turėti Title atributą. Jei nėra funkcijų jį pridėti uždedant nuorodą WYSWYGredaktoriuje, nepatingėkite tai padaryti HTML versijoje.

Sukurtą blogą iš karto teiktų pridėti į Webmaster Tools įrankius tiek Google, tiek Bing paieškose. Tai turi įtakos paieškos robotų apsilankymams.

Toliau – sunkioji dalis – nuorodų gavimas. Bet kuris blogas be nuorodų norimų rezultatų gali neatnešti ilgą laiką, tad būtina apsikeisti nuorodomis su susijusiais puslapiais. Kuo nuorodos kokybiškesnės, tuo didesnės galimybės, kad po kito google atnaujinimo blogas įgaus šiek tiek vertės ir kilstels reklamuojamą puslapį paieškos sistemose.

Atrodo sudėtinga? Tik kuriant pirmąjį blogą. Dešimtasis SEO blogas sukuriamas per 15-30 minučių.

Ateityje pasidalinsiu kitų rūšių blogų kūrimo specifika.

Tagged:

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts