Dažniausiai užduodami klausimai apie 4G internetą
4G ryšio plėtra, įskaitant ir šio tinklo kūrimą, prasidėjo dar 2000 – taisiais metais. Pirmosios paslaugos buvo pradėtos tiekti 2009 metais Stokholme ir Osle (Švedijos bei Norvegijos sostinėse) ir netrukus po to šis tinklas vis plėtėsi. Žvelgiant iš dabartinės perspektyvos, tai tos paslaugos ir tuometinis internetas buvo per lėti, kad būtų tai galima vadinti 4G. Jos vėliau jau buvo klasifikuojamos kaip LTE.
Netrukus po to pasaulio rinkoje buvo pradėti masiškai gaminti išmanieji telefonai. 2012 metais belaidis 4G internetas atkeliavo ir į Jungtines Valstijas. 4G buvo standartinis ryšys daugybę metų, iki kol 2019 metais buvo pradėtas diegti 5G ryšys. Pastarasis dar tikrai iš rinkos „neišstūmė“ 4G ryšio, bet tai gali įvykti jau per ateinančius kelerius metus. Kaip ir 3G, taip ir 4G kažkada taps pasenusiu belaidžiu ryšiu.
Kas tiksliai yra 4G?
Tai greičio standartas, leidžiantis prisijungti prie plačiajuosčio korinio ryšio tinklo. 4G taip pat leidžia greitai pasiekti internetą, įskaitant mobiliojo telefono ir mobiliojo interneto naudojimą. Tai vienas iš pažangiausių tinklų.
Kuo skiriasi 4G ir LTE?
Iš esmės šie ryšiai labai panašūs. Abu veikia vienodai, turi tą pačią įrangą ir gali būti naudojami tuose pačiuose mobiliuosiuose telefonuose. Skirtumas tik tas, kad LTE nėra toks greitas kaip 4G internetas ir veikia kitu dažniu. LTE rekomenduojama naudoti tik tada, kai 4G tinklu neįmanoma pasiekti ryšio.
Kuo skiriasi 5G ir 4G?
Technologijos tobulėja, todėl nieko keisto, kad spartėja ir mobilusis internetas. Daugelis naujų išmaniųjų telefonų jau parduodami su įdiegtu 5G ryšiu. Nors jis ir yra greitesnis, bet kol kas nėra įdiegtas pilnai visuose regionuose, todėl daugumoje vietovių vis dar kuo puikiausiai naudojamas 4G ryšys. Prognozuojama, kad per ateinančius kelerius metus, 5G tinklo ribos ir toliau sparčiai plėsis, todėl ir pats ryšys ilgainiui taps pagrindiniu.
Didžiausias 5G ryšio greitis yra 10 gigabitų per sekundę, vidutinis – 50 megabitų per sekundę. 4G greičio sparta siekia 40 megabitų per sekundę. Žiūrint iš vartotojo perspektyvos – matomas gana reikšmingas skirtumas.